Glazbena škola Blagoje Bersa Zadar obilježava 70 godina svog postojanja. Tom prilikom nastupit će učenici večeras, u utorak 24. svibnja  i sutra u srijedu 25. svibnja u HNK Zadar. 

Večeras nastupaju učenici glazbenog odjela, zbor Bersići, klape Fjok i Bersice, djevojački zbor, gitarski, gudački i puhački orkestar, ansambli violončela i mali violinisti, te 13 solista koji su položili audiciju za nastup na koncertu, među kojima je i jedna učenica PO Preko.

Program je raznolik, od klasičnih autora, zabavne glazbe i narodnih pjesama.

Sutra, u srijedu, 25.svibnja nastupaju učenice plesnog odjela matičneškole i PO Preko. Ove godine pridružuju im se učenice Škole za balet i ritmiku Zagreb i OŠ za balet i suvremeni ples pri OŠ Jurja Dalmatinca Šibenik, te Gendis Putri Kartini, bivša učenica odjela za suvremeni ples GŠ Blagoje Bersa Zadar, a sada studentica prve godine suvremenog plesa na ADU u Zagrebu.

Tom prigodom nastupit će prva generacija maturantica odjela za suvremeni ples s koreografijom koju su same osmislile kao dio svog završnog rada.